Глобальний проект для школярів від Renault Ваші ідеї ˗ ваші ініціативи


Глобальний проект від Renault «Ваші ідеї ˗ ваші ініціативи» був створений в рамках програми компанії Renault «Безпека та мобільність для всіх», з початку реалізації якої за 14 років до неї долучилося 10 мільйонів молодих людей з 35 країн світу.

Renault з гордістю оголошує переможців конкурсу «Ваші ідеї ˗ ваші ініціативи» 2014-2015 р. 4 310 учнів з 15 країн по всьому світу взяли участь в ініціативі цього року, створюючи творчі проекти.

Завдяки уважності, інтенсивній роботі і почуттю гумору молодь привернула увагу своїх однокласників, вчителів, родичів і співгромадян до проблеми забезпечення загальної безпеки на дорогах.

Було обрано троє переможців і вісім фіналістів. Ті, хто посіли перше, друге і третє місця отримають еквівалент 900 євро на розвиток нових проектів в школах. Ще по 200 євро будуть надані кожній з восьми шкіл, обраних в цьому році в якості фіналістів.

Перший приз отримує Colégio Magnum Agostiniano за проект Metrópolis Board Game.  ККоледж знаходиться в Белу-Орізонті в Бразилії, де учні першого і другого класів вищої школи щодня стикаються з проблемою безпечного пересування у великому муніципальному районі. Їх проект пов'язаний з вивченням управління переміщеннями у великому місті. Комманда коледжа розділила питання за трьома основними категоріями: мобільність, безпека доріг та політичні аспекти. Потім учні та їх викладачі розробили навчальну настільну гру, в якій гравцям доводиться приймати рішення, що впливають на ці три аспекти.

Metrópolis Board Game змушує гравців задуматися про те, що забезпечує розумне, безпечне та економічно виправдане міське планування. Гра надає відповідальність за транспорт у місті, надихаючи на вирішення проблем безпеки та сталого розвитку доріг. Виграє гравець, якому вдається максимально скоротити пробки і нещасні випадки на дорогах в своїй зоні. Гра викликала значний ентузіазм серед учнів.

Вже другий рік поспіль школа Our Lady of Mercy School з Ріо-де-Жанейро (Бразилія) бере участь у конкурсі і знову її учні виявилися на висоті, звернувшись до важливої проблеми відповідальної поведінки молоді. Цього року їх проект  OLMobility 2.0 projectсфокусований на швидко зростаючих автомобільних аваріях зі смертельним результатом, в яких страждають підлітки та молодь Бразилії.

 

Учасники проекту звернули увагу на небезпечну поведінку на дорозі - набір повідомлень за кермом, прийом алкоголю і недотримання правил дорожнього руху за допомогою наочних проектів, сфокусованих на молоді. Учні розробили інтегровану кампанію, присвячену дорожній безпеці. Для кампанії цього року була написана тематична пісня, заснована на правдивій трагічній історії, і зроблене відео, що показує, до чого може призвести небезпечна поведінка. Учні розробили брошуру з правилами безпеки для дітей, організували лекцію медсестри швидкої допомоги, спланували флешмоб під час шкільного фестивалю. Команда представила свій проект учням середніх і старших класів своєї школи, виклавши свої презентаційні матеріали в інтернеті, щоб охопити ширшу аудиторію.

Індія лідирує в світі за кількістю нещасних випадків і смертей на дорогах, і ця проблема, на жаль, лише посилилася останніми роками. Учні приватної школи Pune з Делі сприйняли проблему близько до серця. Їх проект спрямований не тільки на загальну проблему дорожньої безпеки, а й приділяє особливу увагу труднощам пересування осіб з обмеженими можливостями. Цього року ця школа зайняла третє місце за свою проактивний масову програму Safe Mobility for All. Учні вийшли на вулиці з розробленим опитувальних листом. Завдяки написаним листам, співпраці з громадськими організаціями, що опікуються особами з особливими потербами, навчальним класам для батьків, учнів і вчителів, інструктажу для дітей, вуличним іграм, відеоролику, концепції безпечного автомобіля і моделі, яка демонструє ефективніше проектування доріг, вони стали зразком для наслідування для всієї країни.

Перелік фіналістів:

1. City International School (Ліван)
2. Shanghai Shangde Experimental School (Китай)
3. Jesus & Mary School (Ліван)
4. Colegio La Paz (Мексика)
5. Colegio Alauda (Іспания)
6. Ali Osman Sönmez Vocational and Technical Anatolian High School (Туреччина)
7. Kostopil Secondary School #6 (Україна)
8.  Cólegio SESI Fazenda (Бразилія)

Цього року також до фіналу дійшла українська команда середньої школи № 6 (Костопіль). Ініціативна група за допомогою опитування батьків учнів визначила такі важливі питання безпеки, як: дитяча неуважність на дорогах, незнання правил їзди на велосипедах, відсутність інформації про захисний одяг велосипедистів, небезпечний шлях від дому до школи. Учні Костопільської школи завдяки проекту «Молодь за безпечні дороги» привернули увагу до питань дитячої безпеки на дорогах, навчаючи студентів, батьків, вчителів правилам дорожнього руху цікавим чином і відповідно до вікової групи https://www.youtube.com/watch?v=QXxFLu1msvk.

Учні українських шкіл други рік постіль долучаються до цієї соціальної ініціативи. У 2014 році спеціалізована школа з вивчення англійської мови № 8 (м. Самбір) та середня школа №24 (м. Тернопіль) прийняли участь в соціальному глобальному проекті від Renault. А ідеї та ініціативи учнів тернопільської школи № 24 були високо оцінені і дійшли до фіналу конкурсу!
Компанія Renault дякує всім учасникам з 76 навчальних закладів, які взяли участь у конкурсі цього року. Зусилля учнів посприяли більш відповідальній поведінці на дорогах і справі порятунку життів.

Приєднуйтесь до обговорень в спільноті Your Ideas Your Initiatives Facebook.